Bowling Merkezi İş Modelleri

Atoll Bowling

Hayalinizdeki bowling merkezi tasarımı nedir?

Bütçenize, iş hedeflerinize, kişisel zevklerinize veya içinde ilerlemek istediğiniz pazara bağlı olarak önünüzde birçok seçenek vardır. Ve QubicaAMF, tüm hayallerinizi gerçekleştirecek dünya lideridir.

Aile Eğlence Merkezleri (FEC)

Aile Eğlence Merkezleri, sunacakları hizmetleri, tüm cinsiyetler ve yaş gruplarına hitap edecek şekilde düzenlerler. Mini-bowling, atari oyunları, lazer tag, go-kart, çarpışan arabalar ve video oyunları gibi çok çeşitli atraksiyonlar sunarlar. Ayrıca buralarda, çocukların güvenli bir şekilde oynayacakları alanlar ve aynı zamanda doğum günü partileri için tesisler mevcuttur, bunlar da tesise önemli gelir sağlar.

Butik Merkezler

Bu merkezler bowling, müzik ve sosyalleşme olanaklarını, yiyecek ve içecek hizmetleri ile harmanlayarak ana kar merkezleri olarak hizmet verir. Popüler ve enerjik bir ortam sunan bu merkezler çoğunlukla gençlere ve yetişkinlere hizmet verir. Eğlence bölümlerinde on pinli bowling ve/veya mini-bowling ağırlıklıdır, ancak çoğu zaman başka birçok atraksiyon da söz konusudur.
 

Hibrit Eğlence Merkezi

Geleneksel bowling merkezleri daha fazla atraksiyonu dahil etmeye başladıkça, hibrid bir konsept ortaya çıkmış ve FEC kapsamındaki birçok bileşen de bu konsepte dahil edilmiştir. Bu modelde, haftanın belirli günlerinde lig müsabakaları, diğer günlerinde eğlence amaçlı bowling veya aile eğlenceleri sunulmaktadır. Bu model aynı zamanda, bowlingle bağlantılı birçok faaliyetle birlikte, FEC ve butik iş modellerini de harmanlayabilir. Gençler ve yetişkinler için sosyal bir ortam görevi gören bu mekânlarda, yiyecek ve içecek satışları da elde edilen kazancın büyük bir bölümünü oluşturmaktadır.

Geleneksel Bowling Merkezi

En sık rastlanan ve tüm modeller için de en yönlü modeldir. Burada, ana iş bowlingdir ve ana gelir kaynağını teşkil etmektedir - tipik olarak toplam gelirin %70'ini oluşturur. Turnuvalar, lig müsabakaları ve eğlence amaçlı bowling oyunları, bu kazanca aynı oranda katkıda bulunmaktadır. Bowling asıl öne çıkan eğlence olduğu için, bu merkezlerin çoğunda bilardo ve video oyunları gibi atraksiyonların sayısı genellikle sınırlıdır. İşte bu nedenden dolayı, eğer mekânda bir restoran varsa, genelde çok ilgi odağı olmaz. Bu merkezlerde çoğu zaman profesyoneller için bir mağaza da bulunur.

Yeni Bowling veya Eğlence Merkezinizi nasıl planlarsınız?

İster geleneksel bir bowling merkezi, ister bir aile eğlence merkezi veya ikisi arasında bir model kurmayı planlıyor olun, QubicaAMF bu süreç boyunca size yardım etmeye hazırdır.

Meridyen Parts
x
x